מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "עזרו לנו להחזיר אותם הביתה"

"עזרו לנו להחזיר אותם הביתה"

הפועל "שלמה" ת"א ערכה אירוע זיכרון ותמיכה בישראל, בו הושמעה קריאה מיידית לשחרור החטופים. עופר ינאי: "עזרו לאחות את הלבבות השבורים" (צילום: Lea Yadan)

10/11/2023
הפועל "שלמה" ת"א התארחה אתמול (חמישי) במרכז היהדות האירופאי בפאריס, שם קיימה, בשיתוף הקהילה היהודית ושגרירות ישראל, אירוע זיכרון ותמיכה בישראל. מוקדם יותר התקיימה מסיבת עיתונאים לתקשורת הצרפתית, בה הושמעה קריאה מיידית לשחרור כלל החטופים ושבויי המלחמה שבידי ארגון הטרור חמאס, ברקע מיצג כיסאות ריקים עם שמות ותמונות הנעדרים.
 
במסיבת העיתונאים נשאו דברים בעלי הקבוצה עופר ינאי, הקפטן בר טימור, שחקן הקבוצה ג'יילן הורד וכן גיא מוזס, ירדן ליבשטיין, נעמה בכר וגל צור - תושבי העוטף שבני משפחותיהם וחבריהם נפגעו באירועי השבעה באוקטובר - אשר סיפרו עדות ממקור ראשון אודות אירועי הזוועה שחוו. המשתתפים הם חלק מקבוצת האוהדים תושבי העוטף שליוותה את המשלחת האדומה בבירת צרפת.
 
באירוע השתתפו מאות מאנשי הקהילה היהודית, זאת לצד מ"מ שגריר ישראל בצרפת רפאל מורב, נשיא הקהילה היהודית בצרפת אלי קורסיה ונשיא הקהילה היהודית בעיר ג'ואל מרגי, רב בית הכנסת הגדול הרב משה סבאג, חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב ובכירים נוספים.
 
בעלי הקבוצה, עופר ינאי: "זוהי אינה רק המלחמה של מדינת ישראל, זו צריכה להיות המלחמה של העולם כולו. מכאן אני רוצה לדבר דווקא על שתיקת עולם הספורט. אזרחים תמימים במדינת ישראל נטבחו – וחלקים גדולים מדי מעולם הספורט פשוט שותקים. אני פונה מכאן לכל הכוכבים שיכלו לנצל את כוחם ומעמדם, אך בחרו לשתוק ולהסיט מבט; לכל הקבוצות והאיגודים שבחרו לשקול שיקולים כלכליים על פני השיקולים האנושיים: עוד לא מאוחר. אין זמן מתאים יותר מאשר עכשיו כדי לעמוד בצורה ברורה ולהשמיע את קולכם. ספורט, משחר ההיסטוריה, הוא דבר שמחבר בין אנשים. גם כאן יש לספורט תפקיד - להתייצב עם ישראל ולהשמיע קול עד שכל משפחות החטופים יתאחדו עם יקיריהם ששבויים בעזה. עזרו לנו להחזיר אותם הביתה, עזרו לנו לאחות את הלבבות השבורים".
 
קפטן הקבוצה בר טימור נאם אף הוא והזכיר את יפתח ויונתן קוץ ז''ל, שחקני האקדמיה של הפועל שנרצחו בביתם בכפר עזה יחד עם אביהם, אמם ואחותם: "עלינו לעשות הכל כדי להגשים את החלומות לאלה שחרב עליהם עולמם. כל אחד בחלקת האלוהים הקטנה שלו. עם ישראל חזק, עם ישראל ינצח, עם ישראל חי".


צילומים: Lea Yadan
הכר את היריבה: בשיקטאש

הכר את היריבה: בשיקטאש

28/11/2023
לקראת משחק: הפועל מול בשיקטאש

לקראת משחק: הפועל מול בשיקטאש

28/11/2023
הפועל חוזרת לליגה

הפועל חוזרת לליגה

27/11/2023