מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "ביחד אנחנו נוכל להגשים כל חלום"

"ביחד אנחנו נוכל להגשים כל חלום"

סדרת חצי הגמר, הלקחים, ההכנות למשחק השני בסדרה והקשר עם הקהל - אקסבייר מנפורד בראיון לאתר הרשמי

02/06/2023
איך אתה מרגיש לקראת המשחק השני בסדרה?
אני מתרגש, בטוח שתהיה פה אווירה מטורפת. אנחנו אמנם אחרי משחק ראשון מעולה, אבל אנחנו עדיין עובדים קשה לקראת המשחק מחר. אני מרגיש שהמוטיבציה בקבוצה גבוהה, הוכחנו שאנחנו יודעים לעבוד טוב יחד וזה הגביר את הביטחון שלנו לקראת המשחק השני. אנחנו בקצב וכושר טוב ועושים כל מה שצריך בזמן הנכון. אלה דברים שאנחנו שמים עליהם דגש גדול.
 
בגלל שמשחקים בשיטת הטוב מ-3 משחקים - מצד אחד אין מקום לטעויות, מצד שני, הגמר במרחק נגיעה. מה לדעתך הכי חשוב בסיטואציה בה אנחנו עומדים כרגע?
שיחקנו נגד ירושלים כבר מספר פעמים אז אנחנו יודעים מה הם יכולים להביא לשולחן. אנחנו יודעים שצריך לדעת לעמוד מול האגרסיביות שלהם, במיוחד אחרי התוצאה של המשחק הראשון. אני מרגיש שבמשחק האחרון למדנו לתרגם את האגרסיביות הזו ולהתאים אותה לסגנון שלנו במקום לתת רק להם להיות כאלה. אמנם ניצחנו במשחק האחרון אבל הפסדנו להם כבר 3 פעמים העונה אז אסור להיות שאננים. אני יכול להגיד שלמדנו מהם הרבה ועדיין לומדים. אנחנו צריכים לשחק חזק ולהיות פיזיים, להבין איפה אנחנו יכולים להכניס את עצמנו בצורה הכי טובה שיש ולשחק הכי חזק שאנחנו יכולים בהגנה.
 
מה חשוב לשפר לקראת המשחק בשבת?
הריבאונדים. אנחנו עובדים על זה קשה ומשתפרים, אבל זה עדיין לא ברמה שאנחנו רוצים, אבל אנחנו נגיע אליה. בנוסף, יהיה חשוב מאוד לשמר את הקצב שאנחנו משחקים בו, הבאנו אותו לנס ציונה ואחר כך גם לירושלים וזה צריך להמשיך ככה, כולם נוגעים בכדור ואנחנו רואים שזה עובד לנו טוב.
 
ספר קצת על השיחות בחדר ההלבשה, איך התחושות?
לכולם יש הרבה מוטיבציה, ראינו ביחד את המשחק שלהם נגד הרצליה, ניסינו להבין מה אנחנו יכולים להביא. הורגש שכולנו על אותו תדר של התרגשות ומוכנות. אנחנו יודעים שהקהל איתנו, ועם קהילה כמו שיש לנו - לכולנו מרגיש שאין שום דבר שיכול לשבור אותנו.
 
התחלת את הפלייאוף מעולה עם ממוצע של 20 נקודות למשחק, אתה מרגיש שהגעת לשלב הזה של העונה במצב אידיאלי - פיזית ומנטלית?
אני מרגיש טוב, גם בכושר המנטלי וגם פיזית. המשחק שלי טוב ואני פשוט צריך להמשיך לשמור על המצב ולהתכונן למה שיבוא. 
 
מחר, רגע לפני שתעלו לפרקט, תוכל להגיד רק משהו אחד לשחקנים - מה זה יהיה?
תצאו החוצה ותתנו את הכל על המגרש, ביחד אנחנו נוכל להגשים כל חלום.
 
ואם היית יכול להגיד משהו אחד לאוהדים?
אני רוצה להודות לאנשים המדהימים האלה. מה שהם עושים לאורך השנה זה פשוט לא יאמן. כששיחקתי בטורקיה ׁ(בורסאספור) - בקבוצה סיפרו לי שיש להם את הקהל הכי משוגע, אבל הייתי שם בקורונה ולא היה קהל. אז ראיתי סרטונים והייתי בהלם. ואז הגעתי לפה. מהרגע הראשון הבנתי שזה עולם אחר, הקהל עוטף פשוט אותנו באהבה ובתמיכה. חשוב לי מאוד  להודות להם על היציבות ועל העובדה שהם מגיעים לכל משחק נגד קבוצות קטנות וגדולות בארץ או בעולם - כשאנחנו משחקים טוב וגם כשפחות. אנחנו מרגישים אתכם בכל רגע, האהבה והאנרגיה שלכם זה מה שעוזר לנו לנצח. אחרי הניצחון על נס ציונה במשחק השלישי, כשהיינו ביציע - הרגע הזה והסרטון הזה ילכו איתי לנצח. זה כיף עצום, תחושות שאי אפשר להסביר. אני שמח ואסיר תודה שיש לנו את היכולת לצאת, ליהנות ולחגוג עם הקהל הכי טוב ששחקן יכול לאחל לעצמו.

 

הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

23/09/2023
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023