מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | סיכום מפגש הזום עם רמי כהן

סיכום מפגש הזום עם רמי כהן

פספסתם את הזום? סיכום השיחה מחכה לכם כאן

28/05/2023
מה האסטרטגיה של המועדון לשנים הקרובות? מה עושים כדי להמשיך ולגדול?
אני חושב שמה שקורה לנו בשנתיים האחרונות הוא לא מקרי והוא תולדה של תהליך שהתחיל מחוץ למגרש. החלטנו שכל מי שעובד בהפועל - יעבוד במשרה מלאה ויעבוד רק בהפועל. זה מחלחל משם למטה - לתקציב ולהתנהלות. התכנית שלנו לשנים הקרובות היא שהדרך הזו לא תהיה חד פעמית. הצלחנו להגיע ולהיות התקציב השלישי בליגה ואני לא רואה סיבה שזה ישתנה. שאלת "איך מגדילים את התקציב עוד יותר?" זה צה שנקרא שאלת מיליון הדולר - אנחנו חיים אותה ביום יום. אנחנו כל הזמן מחפשים עוד כסף חדש להפועל. בין אם זה דרך מנויים, כרטיסים, אירועים וחסויות וגם דרך משקיעים ותורמים. אם יהיה משהו שהוא לא רגיל, כמובן שזה יגיע לאסיפת החברים.
 
 
המנוי המשולב ומחירי המנויים:
לא כל ההחלטות קלות וברור לי שלא ריאלי שכולם יהיו מרוצים. הייתה לנו התלבטות ולבסוף החלטנו ללכת על מנוי משולב כי אני מאמין שנכון לכל קבוצה למכור ביחד, כל אחד לכסא שלו וזהו. בעונה שעברה כשהתחילה מכירת המנויים עוד לא ידענו שנהיה באירופה ולכן נאלצנו למכור בנפרד. כמעט כל מי שקנה בעונה שעברה מנוי לאירופה אלו מנויים לליגה. אלו שקנו רק לאירופה, הם אוהדים שלא נשאר להם מנוי ליגה. למעט המשחקים מול מכבי, הפועל חולון והפועל ירושלים, נוכל למכור כרטיסים כמו העונה וכך יגיע גם קהל חדש.
 
בנושא הריסייל יהיה שינוי בעונה הבאה וההחזר יהיה 70% ונשקיע בזה יותר.המשמעות היא שאוהד שלא יוכל להגיע לאחד המשחקים יוכל בקלות להעמיד את הכרטיס שלו למכירה בלאן ולאחר שהוא ימכר לאוהד אחר הוא יקבל 70 אחוז מסכום הכרטיס בקופה ולא במנוי.  אם נראה שהריסייל הוא לא נוח דרך האתר, למשל לאוהדים מבוגרים, יכול להיות שנקצה לזה טלפון או מענה קולי מיוחד לטובת הקהל - חשוב לנו שכמה שיותר אנשים יגיעו בכל משחק.
 
מכירה של המנויים מראש עוזרת לבנות את התקציב לעונה הבאה. אני מקבל תגובות שאולי היינו צריכים לתת יותר זמן מראש למכירת המנויים. יכול להיות שזה נכון, אבל מה שכן - נתנו הרבה זמן (כ-4 שבועות) לאוהדים לחדש את המנוי שלהם וגם דאגנו מול "לאן" לאפשרות פריסה רחבה יותר של תשלומים. אנחנו עוזרים פרטנית לאוהדים עם קשיים כלכליים ברכישת מנויים או אנשים ממרחק אדיר לאולם. השלב השלישי במכירת המנויים יהיה רק לחברי עמותה.
 
 
אירופה:
אנחנו מניחים שנשחק ביורוקאפ. עוד לא נחתמו כל המסמכים אבל היה לנו טוב שם ולהם היה ואני חושב שעדיין טוב איתנו. קיבלנו מהם את הניירות להרשמה והצוות הרפואי שלנו הוזמן לכנס של היורוקאפ בברצלונה. מבחינתנו אנחנו שם.
 
 
כרטיסים למשחקי חוץ:
ההסכם שלנו עם לאן הוא למשחקי בית וחוץ ואני לא חושב שההסכם הוא הבעיה. הבעיה היא שהביקוש גדול בערך פי עשרה מההיצע ואין דרך טובה לפתור את זה. היו אנשים שהציעו הגרלה, ואז הגיע המשחק מול חולון: יש קרוב ל-500 כרטיסים, הגרלנו אותם והיו רבים שלא מימשו את הזכייה שלהם, כך שנשארנו יום לפני המשחק עם 250 כרטיסים. אם 90% מאנשים שהיו עולים בהגרלה - היו באמת קונים את הכרטיסים, זה היה פתרון טוב. ירדנו מהגרלות למשחקים גדולים ונשארנו איתן רק למגרשים קטנים. 
 
בדקנו את נושא שיטת הניקוד: אם נעשה שיטת ניקוד, במשחק הראשון שיהיה באילת, לדוגמא ביום שני בשעה 20:30, ויהיו בו 120 אוהדים - אלו יהיו אותם 120 שנוסעים לכל מקום, הם יקבלו את הניקוד ומאותו הרגע ועד סוף ימינו, אלו יהיו ה-120 שמשיגים כרטיסים למשחקים ואז אלו תמיד יהיו אותם פרצופים. צריך לזכור שגם לשחקנים שלנו, לספונסרים, למתנדבים ולאולטראס יש הקצאה אבל בסוף 60-70% מהכרטיסים יוצאים להגרלה.  יכול להיות שהשנה נעבור לכרטיסים למשחקי חוץ רק למנויים שהם גם חברי עמותה.
 
 
הגדלת האולם:
התחלנו את השיחות עם העירייה על הגדלת האולם. גם כשעברנו מהדר יוסף לאולם הזה, זה לקח זמן אבל חייבים להתחיל מתישהו. השיחות החלו לפני מספר חודשים. עשינו ישיבה והעלנו חמישה או שישה פתרונות שונים שמציעים איך לעשות את זה ואיפה נשחק. הרושם הוא שהפתרון היחיד שיהיה רלוונטי, וגם הוא יקח זמן, הוא הגדלת האולם הזה, ובגלל הצורה שהוא בנוי, זה אומר, בערך, להרוס ולבנות הכל מחדש ובנוסף למצוא מקום זמני לשחק בו. זה לא יקרה בקיץ הקרוב אבל מתישהו כן. כשיהיה תכנון ותקציב להגדלת האולם - הבעיה של "איפה נשחק" תהיה הבעיה הקטנה שלנו. 
 
 
הסגל לעונה הבאה:
בר טימור, תומר גינת וג'ייקובן בראון חתומים. אנחנו בדרך כלל מדברים עם שחקנים שלא חתומים עד ינואר ואז בסביבות פברואר עוצרים את זה כדי לא להפריע לשלבים המכריעים של העונה. החלטנו לחכות לסוף העונה ואז להתחיל לפעול. אנחנו עובדים כבר על שמות לעונה הבאה ומגששים.
 
 
ספונסרים לעונה הבאה:
יש כבר הסכמים חתומים. אנחנו יושבים גם עם הקיימים וגם עם חדשים - יש כבר שניים או שלושה חדשים.
 
 
כדורסל נשים:
השנה התחלנו עם בית הספר לכדורסל והמטרה לעונה הבאה היא לעשות קבוצת ילדות, קט-סל ובעונה שאחריה קבוצת נערות וקבוצת בוגרות.
 
 
הפרדה בין היציעים:
בקרוב נקבל החלטה לגבי העונה הבאה ונפרסם אותה.
 
 
חברות בעמותה:
אנחנו כל הזמן חושבים ועובדים על איך גורמים לחברות בעמותה להיות חשובה. יש אנשים שעובדים על מודל חדש לזה והוא צפוי להיות מוכן בעוד כחודש. כדי שהחברות לא תיגמר בזכות לקנות כרטיס.
 
 
גיוס המונים לרישום חמישה זרים:
לא יהיה צורך לגיוס המונים נוסף, זה כלול בתקציב.
הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

23/09/2023
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023