מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "הסדרה תוכרע על מי רוצה את זה יותר"

"הסדרה תוכרע על מי רוצה את זה יותר"

המאני טיים כאן באופן רשמי. מחר (19:30) נארח את נס ציונה למשחק הראשון של הפלייאוף! רגע לפני שהאולם ירעד שוב וכל היציעים שלנו יצבעו באדום - ישבנו עם ג'ייקובן לשיחה קצרה, הנה מה ששמענו ממנו

16/05/2023
כמה אתה מחכה למשחק הראשון בסדרה?
אני בטוח שנגיע מוכנים למשחק הזה. אנחנו לא צריכים דברים שיתנו לנו "תירוצים" לנצח, אנחנו רוצים לנצח כל משחק, נגד כל קבוצה. ברור שכשמגיעים לפלייאוף - צריך לעשות ולבצע הכל ברמה גבוהה יותר. זו תקופה של Win or go home ואנחנו רוצים להיות בצד הנכון. 
 
יש לך לא מעט ניסיון בשלבים מכריעים, כמה זה שונה בגישה מאיך שבאים למשחקים בעונה רגילה?
מבחינתי הגישה לא שונה. חשוב לבוא וליהנות מכל רגע, מכל שנייה שיש לנו על הפרקט כי אתה אף פעם לא יודע כמה נשאר לך. חשוב לבוא עם אותה גישה לכל משחק, לעשות את הרוטינות הקבועות - אצלי זה די בסיסי: אני מתעורר בבוקר, שולח הודעות לילדים שלי ולמשפחה בבית, רואה קצת כדורסל ומתכונן למשחק.
 
מה לדעתך המפתחות שלנו כקבוצה לסדרה מול נס ציונה?
המפתחות הן כמו בכל משחק - לבוא ולעשות הכל כדי לנצח. אם זה לעצור משחק ריצה, לא לאבד כדורים או כל דבר אחר - זה תמיד תלוי בנו ולא בקבוצות האחרות, תמיד. 
 
כמה אתה מרגיש מוכן לסדרה? כמה אתה מרגיש שאתה מכיר את נס ציונה?
צפיתי בהרבה משחקים שלהם העונה, אני מכיר אותם טוב מאוד. בשלב כזה של העונה, אנחנו מכירים את כל הקבוצות והן מכירות אותנו. הם לא שיחקו מאז המשחק הקודם שלנו נגדם ואני מניח שהם ינסו לחדש וברור שגם אנחנו. הסדרה תוכרע על מי רוצה את זה יותר .
 
זה לא סוד שאתה אחד השחקנים המרכזיים בקבוצה ואנחנו יודעים שאתה משמעותי גם בחדר ההלבשה. מה חשוב לך להעביר לשאר השחקנים?
אני לא שונה מכל אחד אחר בחדר. אבל אם אתם שואלים - חשוב לי לעזור ולהזכיר להם כמה חשוב לבוא ופשוט לבצע את העבודה, זה חשוב עבורי וחשוב עבור כל החברים שלי לקבוצה. זה יכול להיות מאוד מעייף להיות רחוק מהבית לתקופה כל כך ארוכה. אתה מתעייף מלהיות רחוק מהמשפחה שלך, מבנות הזוג ומהילדים. חשוב לזכור שאתה מקריב את עצמך ועושה הכל עבורם ורוצה להיות הכי טוב שאתה יכול - בשבילך ובשבילם. אני רחוק משלושת הילדים שלי וזה הדבר שהכי קשה לי בעולם, אבל בסופו של יום אני יודע שההקרבה שלי היא הפרס שלי, הקריירה שלי היא גם בשבילם ובזכותם. חשוב לי שהילדים שלי ידעו שאני עושה את זה גם בשבילם. כשמשחקים גדולים מגיעים, חשוב לי לשים את כל זה בצד ולהתרכז רק במשחק. חשוב שנתקדם צעד צעד ולא נסתכל קדימה מדי. לכולנו יש את אותה המטרה - להביא את האליפות להפועל תל אביב. אם יש מישהו שחושב על דברים אחרים, אנחנו נעזור לו ונפקס אותו. 
 
אתה לקראת סוף העונה השנייה שלך בהפועל, כמה אתה מרגיש כאן בבית? 
הרגשתי בבית בכל מקום ששיחקתי וכמובן שגם כאן. אני חושב שאני אדם די פשוט להבנה ואני מבין מה זה אומר כשאתה לובש גופיה של מועדון מסוים. אני עושה את זה בשביל אנשים שמקריבים ונותנים דם, יזע ודמעות, הכל כדי לראות אותנו במשחקי בבית ובמשחקי חוץ, הם באים כשאתה מנצח וכשאתה מפסיד. ברור שיהיו גם ימים פחות טובים אבל אתה תמיד רוצה לעשות את זה בשבילם, אז כן, אני מרגיש לגמרי בבית בהפועל.
 
שיחקת בלא מעט קבוצות, עברת לא מעט חדרי הלבשה, איך היית מגדיר את חדר ההלבשה של הפועל הנוכחית?
יש כאן חדר הלבשה מעולה, לא יאמן כמה שהאנשים פה טובים, אחד-אחד. יש כאן הרבה אמוציות כי לא תמיד הכל מסתדר והולך לכולם, אבל זה בריא וזה טוב לקבוצה. הייתי בהרבה קבוצות שלאנשים לא היה אכפת להפסיד או לנצח אלא רק הכסף שלהם, זה לא ככה אצלנו. הם האחים שלי, לכל החיים.
 
ממה נהנית יותר עד כה - מהסדרות בליגה הלאומית בכדורסל או מפלייאוף ה-NBA? ואיזה עוד ליגות כדורסל אתה צופה?
הכי נהניתי מהסדרות בליגה הלאומית. אני הולך להרבה משחקים בליגה הלאומית וגם למשחקים בליגת הנשים, אני צופה בליגה הפיליפינית, בליגה הסינית, בליגה של טיוואן, בליגה הטורקית, בליגה הספרדית, בליגה האיטלקית ואני ממש מחכה לראות את הפיינל-פור של היורוליג, זה יהיה מטורף.
 
לסיום, שאלה מהקהל - מה אתה חושב על שיר השחקן שלך?
השיר שלי הוא  שיר השחקן הכי טוב בהפועל בפער. החברים שלי לקבוצה סיפרו לי על המילים והסיפור של השירים ואני אוהב את זה. אם אני צריך לדרג אז במקום הראשון השיר שלי, אחרי במקום… החמישי (!) זה השיר של אקס ואחר כך השיר של גיל בני. כל השאר לא מתקרבים לזה בכלל. אולי רק השיר של ג'ורדן אבל שוב, השיר שלי במקום הראשון ואחריי זה המקום החמישי. יהיה קשה לכתוב שירים שמתקרבים לרמה של השיר שלי.
הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

23/09/2023
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023