מועדון הכדורסל הפועל "שלמה" תל אביב | האתר הרשמי | "נעשה הכל כדי להגשים את החלומות שלכם"

"נעשה הכל כדי להגשים את החלומות שלכם"

ביום ראשון יתקיים הדרבי שיקבע מי תסיים במקום הראשון. רגע לפני שהדופק של כולנו יתחיל לעלות - ישבנו לשיחה עם מספר 52 באדום, ג'ורדן מקריי

12/05/2023
איך אתה מסכם את העונה עד כה, גם שלך וגם של הקבוצה?
אני חושב שהקבוצה עושה עבודה טובה, ברור שרצינו להשיג יותר ביורוקאפ אבל צריך לזכור שזו עונה ראשונה שלנו במפעל ואני חושב שעמדנו בכל הציפיות שהיו מאיתנו. אני גאה בזה שניצחנו את שתי הקבוצות שהגיעו לגמר של היורוקאפ, ולפני שהגעתי הנה, הספקתם לנצח את מונאקו שהגיע לפיינל פור היורוליג, ככה שאין ספק בעובדה שהפועל קבוצה טובה מאוד.
 
הספקת לשחק כבר בשני דרבים - איך היית מתאר את החוויה? כמה זה שונה ממשחק אחר?
כן, לצערי לא שיחקתי בדרבי בבית, הדרבי שניצחנו, אבל כן בדרבי חוץ הקודם. אמנם לא ציפיתי ולא ידעתי שהקהל שלנו ישב כל כך רחוק אבל שמעתי אותם בלי בעיה, אפשר לשמוע אותם בכל מקום. לשחק בדרבי זו חוויה מיוחדת, אחת מהחוויות הגדולות שהייתי חלק מהן, זה לגמרי כמו לשחק בדרבי של בלגרד. אני חושב שהדרבי של בלגרד והדרבי של תל אביב אלו המשחקים עם האווירה הטובה ביותר בענף. 
 
אז את המשמעות של דרבי אתה כבר יודע ומכיר. אבל בוא נדבר על המשמעות של הדרבי הקרוב - ניצחון ואנחנו נסיים במקום הראשון, משמע - נבטיח את הביתיות בכל השלבים הבאים. כמה זה חשוב לך? לכם השחקנים? לנו כמועדון?
אנחנו תמיד באים מפוקסים ורוצים לנצח בכל משחק, אבל לקראת משחקים כאלה כולם רוצים לעלות את הרמה שלהם. אנחנו יודעים שיש לנו צ'אנס לסיים במקום הראשון ואני יודע שהפועל לא עשתה את זה הרבה מאוד שנים. אנחנו רוצים להכנס למומנטום הנכון - בזמן הנכון, ולסיים במקום הראשון זו הצהרת כוונות חזקה רגע לפני הכניסה לפלייאוף. אנחנו רוצים את יתרון הביתיות, זה חשוב לנו. אף קבוצה לא תרצה להגיע למשחק כאן בבית שלנו, וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים. ראינו את זה נגד ונציה, בשבילנו הייתה אווירה שכל שחקן חולם עליה, להם? גיהנום. ככה יהיה גם לכל קבוצה שתגיע לבית שלנו לאורך הפלייאוף.
 
יש לך הרבה ניסיון במשחקי פלייאוף ובשלבים מכריעים, מה חשוב לך להעביר לחברים שלך לקבוצה בתקופה הזו של העונה?
תקופת הפלייאוף היא תקופה שהמנטליות בה חשובה מאוד. אנחנו בנקודה בעונה בה כל הקבוצות מכירות אחת את השניה והשחקנים מכירים אחד את השני. המטרה המרכזית שלנו היא לעשות הכל נכון וכמו שצריך. כל התקפה וכל עצירה בהגנה יכולות להיות מכריעות ולעזור לנו במאבק על האליפות. אני לא מודאג מזה שיהיו לנו שוב משחקים כל כמה ימים, זה דווקא טוב. אנחנו לא אוהבים לנוח שבוע בין משחק למשחק. שני משחקים בשבוע זה מושלם.
 
זה לא סוד שהתחברת מאוד למועדון ולאוהדים. ספר קצת על התגובות שאתה מקבל מהקהל
האוהדים תמיד אומרים לי שלום כשהם פוגשים אותי ברחוב ומראים לי אהבה. זה תמיד נחמד. כולם תמיד חיוביים ונחמדים אלי וזה תמיד כיף ומרגש אותי.
 
כולנו צפינו בלייבים שלך באינסטגרם, אתה מספר שם הרבה על החיים בתל אביב, מארח חברים מהבית ועונה לאוהדים. לא כל שחקן מדבר בפתיחות כזו... תמיד היית כזה? למה זה חשוב לך?
זה כיף לי! הרבה אוהדים רואים אותנו רק על הפרקט ואני שחקן מאוד אמוציונאלי כך שהרבה אנשים חושבים שאני אדם מרושע. אבל חשוב לעשות ניתוק בין ג'ורדן השחקן לג'ורדן האדם של החיים האמתיים. אני נהנה לענות לשאלות שלהם. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולבקש מהם לא לכתוב לי שאלות בעברית כי אני לא מבין אותן (צוחק), אבל גם שתדעו כולם שזה ממש כיף לי לשוחח איתכם.
 
לסיום, איזה מסר חשוב לך להעביר לקהל לקראת הדרבי ולקראת הפלייאוף?
תמשיכו להיות הקהל הכי טוב בארץ ואחד הקהלים הטובים בעולם. אנחנו נמשיך לשחק חזק, להילחם בפלייאוף ולעשות הכל כדי להגשים את החלומות שלכם.
הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

הפועל בחצי גמר גביע ווינר סל

23/09/2023
הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

הפועל ת"א 23/24 יוצאת היום רשמית לדרך!

22/09/2023
הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

הפועל זכתה בטורניר ווינר 2023 ת"א!

19/09/2023