"היכל קבוצת שלמה"

בתום מאבק ארוך מאז הריסת אולם אוסישקין, ובמקביל לחזרתה של הפועל ת"א למרכז הבמה בכדורסל הישראלי, חנכה הקבוצה בחודש ינואר 2015 בטקס מרשים את אולמה הביתי החדש.

בתחילה נקרא האולם "היכל הדרייב אין" בשל מיקומו והאתר ההיסטורי עליו הוא שוכן, אך לאחר מספר חודשים התקיים מכרז בו זכתה חברת "קבוצת שלמה", ומאז נושא ההיכל את שמה. את האולם מנהלת חברת היכלי הספורט האחראית בין האתר לניהולו של איצטדיון בלומפילד.

ההיכל נחנך בטקס בו לקחו חלק כ-100 שחקנים ומאמני עבר של הפועל, בהם אלה שזכו באליפויות בשנות ה-60. כ-2,500 אוהדים נרגשים הגיעו לטקס.

shlomo

יומיים לאחר מכן הפועל שיחקה את משחקה הראשון באולם וגברה על הפועל ירושלים 67:81, במה שנהפך למשחק היסטורי ותאריך שנחקק בלבם של כל האוהדים האדומים.

ההיכל מנוהל על ידי חברת היכלי הספורט, ובמקביל לאימונים ולמשחקים של הפועל תל אביב, נערכים שם משחקי כדוריד, מפגשי גביע דיוויס בטניס ואירועים עסקיים מגוונים.

האולם מכיל 3,500 מקומות המחולקים לארבעה יציעים:

יציע 1: היציע המכיל את האולטראס ויחד איתם את הגוש המעודד שאחראים על האווירה והעידוד באולם.

יציע 2: היציע שמורכב מפסיפס אדום ומרגש – הורים וילדים, צעירים וותיקי אוסישקין, דתיים וחילונים אשר מלווים את הקבוצה מדי שבוע.

יציע 3: היציע בו יושבים אוהדי הקבוצות האורחות, כשבמשחקים רבים גם אוהדי הפועל וילדי מחלקת הנוער מתארחים שם.

יציע 4: יציע זה מוקדש בחלקו למשפחות, ובחלקו המרכזי למנויי הזהב והכסף שזוכים למקומות הטובים ביותר באולם.

 

דרכי הגעה למגרש:

הבאים ברכב פרטי יכולים לחנות בחניון האולם או בחניונים הסמוכים מול גני התערוכה. מחיר החניון בימי משחקים עומד על עשרה שקלים.

כתובת האולם: אייזק רמבה 6, ת"א

תחנת הרכבת הקרובה לאולם היא תחנת ת"א האוניברסיטה הנמצאת במרחק של עשר דקות הליכה מהאולם.

קווי האוטובוס המגיעים בסמוך לאולם:

דן: קווים 21, 27, 28, 47, 48, 113.

• קווים: קו 137.

• אגד: קווים 74, 89, 90, 174, 201